۱۱ بهمن ۱۳۸۷

وضوح بی نهایت

ریچارد پالمر یکی از اعضای گیگاپن است که توانایی های خاصی در گرفتن گیگاپن هایی با وضوح بسیار بالا، و انواع دیگر عکس ها، دارد. او به تازگی یک نمونه باور نکردنی آپلود کرده است- یک گیگاپن از دهانه آتشفشان Koko. وضوح این عکس فراتر از 11 میلیارد پیکسل است، و یک موضوع جالب وقتی است که شما افراد در حال پیاده روی را با جزئیات آن می توانید در سمت دیگر عکس مشاهده کنید. واقعا عالی است.

____________________________

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Extreme Resolution از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 30 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۱۰ بهمن ۱۳۸۷

پیوستگی های جهانی

ما یک نمونه آموزشی از پیوستگی جهانی داریم که در این پانوراما مشاهده می کنید، این پانوراما یکی از عکس های پانورامای فوق العاده ای است که در ایران توسط payam195r گرفته شده. یکی از نظرات بر روی پانورامای او از خشونت، از طرف اسلام و ایران، صحبت می کند. پیام پاسخ او را به شکلی می دهد که به اهداف گیگاپن و پروژه پیوستگی جهانی (Global Connection Project) به طور کلی اشاره می کند. خیلی ممنون پیام!

__________________________

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Global Connections از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 28 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۷ بهمن ۱۳۸۷

سیل مراسم تحلیف!

حتما متوجه واکنش عجیب همگان به عکس مراسم تحلیف David Bergman  شده اید. در تمام وبلاگ ها مقالاتی در مورد آن نوشته می شود، و حتی یک مقاله کوتاه هم در Christian Science Monitor در مورد آن نوشته شده است. ما واقعا از این واکنش خوشحال هستیم و امیدواریم که جامعه گیگاپن خیلی سریع رشد کند! امیدوارم متوجه باشید که چرا چند روزی است عکس مراسم تحلیف را در صفحه اول گیگاپن نگاه داشته ایم. به زودی انتخاب عکس ها دوباره شروع خواهد شد…

______________________

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Inauguration flood از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 26 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۴ بهمن ۱۳۸۷

یک عکس گیگاپن از مراسم تحلیف

خوب، به لطف David Bergman حالا ما یک عکس پانوراما گیگاپن عالی از مراسم تحلیف داریم، دستگاه گیگاپن را حدود یک هفته پیش به او قرض دادیم به امید اینکه مراسم تحلیف را پوشش دهیم. با تشکر فراوان از Gigapan Systems برای فراهم آوردن این موقعیت. عکس گیگاپن اینجاست و در حال حاضر یک مقاله در Gizmodo راجع به آن نوشته شده است.

__________________________

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Inauguration Gigapan از وبلاگ گیگاپن که در تاریخ 23 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۲۷ دی ۱۳۸۷

لوگوی جدید گیگاپن

چند روز پیش، لوگوی گیگاپن از

لوگوی قدیمی گیگاپن

به

لوگوی جدید گیگاپن

تغییر یافت.

تورهای پیاده روی

به لطف چند عضو برجسته جامعه گیگاپن، یک لینک بسیار جالب برای به اشتراک گذاشتن، این نمونه تور پیاده روی است:

لینک

اینها پیاده روی اطراف شهر Bath است و بیشتر هم خواهد شد. مشتاقم که هرچه زودتر نتیجه کار این نوابغ را ببینم. به زودی ساختن تورهای متحرک برای همگان ساده خواهد شد.

______________________________

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Walking Tours از وبلاگ گیگاپن که در تاریخ 15 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۲۶ دی ۱۳۸۷

قوانین جاسازی نمودن عکس های گیگاپن

توجه: این قوانین در تاریخ 1387/10/26 (January 15, 2009) از سایت گیگاپن استخراج و ترجمه شده اند، گیگاپن فارسی هیچگونه مسئولیتی در قبال تغییرات بوجود آمده در این قوانین در آینده ندارد.

برای جاسازی کردن عکس های پانوراما برروی هر سایتی غیر از سایت www.gigapan.org، شما باید از قوانین زیر پیروی کنید. اگر قوانین زیر را متوجه نمی شوید یا با آنها موافق نیستید عکس ها را جاسازی نکنید.

- شما باید قوانین استفاده از سایت گیگاپن را متوجه شده و با آنها موافق باشید.

- شما باید با محدودیت ها و شرایطی که توسط صاحب عکس پانوراما برای آن تعیین می شود موافقت کنید. به یاد داشته باشید که صاحب عکس ها سایت گیگاپن نیست، بلکه کاربران سایت گیگاپن صاحبان عکس ها هستند.

- شما باید حداکثر تلاش خود را بکنید که حق تالیف تمام آثار قانونی و محتوای گیگاپن را رعایت کنید.

- هنگامی که می خواهید عکس های پانورامایی که خودتان خلق نکرده اید را جاسازی کنید، لطفا ابتدا از خالق آن عکس پانوراما اجازه بگیرید. (ما برای توسعه روشی تلاش می کنیم که صاحبان عکس ها بتوانند به طور کلی برای جاسازی عکسهایشان مجوز صادر کنند.)

- در تمام موارد شما فقط هنگامی مسئول هستید از محتوای سایت گیگاپن استفاده کنید که محدودیت ها و شرایط صاحب عکس را قبول نمایید.

- شما متوجه هستید که ممکن است برروی سایت اشتراک گیگاپن محتوای قابل اعتراض وجود داشته باشد، و متوجه هستید و موافقید که ما حق این را داریم که هر محتوایی که صلاح می بینیم را از سایت حذف کنیم، یا دسترسی به آنرا محدود کنیم.

- اگر کاربری درخواست کند، شما باید ظرف مدت 24 ساعت اطلاعات شخصی او یا محتوایی که مربوط به او می شود را حذف کنید.

- شما نباید از گیگاپن به نحوی استفاده کنید/به آن محتوا اضافه کنید که هر گونه قانونی را نقض کند یا حقوق افراد را زیرپا بگذارد. برخی از حقوق افراد که باید رعایت شوند عبارتند از حقوق ذهنی مولفین و حریم شخصی افراد.

- از سایت گیگاپن نباید به عنوان یک سایت میزبان عکس ها برای بنرهای تبلیغاتی، گرافیکی، … استفاده شود.

- شما حق فروختن، کرایه دادن و دسترسی به محتوای گیگاپن را ندارید، مگر آنکه با صاحب اثر و دانشگاه کارنگی ملون به توافق برسید.

- ما حق این را داریم که دسترسی به سایت را محدود کنیم.

- ما حق این را داریم که قوانین ذکر شده را هر زمان که صلاح دانستیم تغییر دهیم. اگر این قوانین را به شکل خاصی تغییر دادیم، ما تلاشمان را می کنیم که از طریق ایمیل به شما اطلاع دهیم.


منبع: Gigapan: Terms of Embedding

۱۸ دی ۱۳۸۷

گیگاپن از شامی پر از دستور پخت غذا

بالاخره چیزی را که دو ماه منتظر به اشتراک گذاشتن آن بودم به اتمام رساندم. گیگاپن روز شکرگزاری ما- حاوی عکس های بسیاری به همراه لینک به دستور پخت آنها. لذت ببرید.

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Recipe-filled Dinner Gigapan  از وبلاگ گیگاپن که در تاریخ 7 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

قوانین استفاده از سایت گیگاپن

توجه: این قوانین در تاریخ 18/10/1387 (January 7, 2009) از سایت گیگاپن استخراج و ترجمه شده اند، گیگاپن فارسی هیچگونه مسئولیتی در قبال تغییرات بوجود آمده در این قوانین ندارد.

با استفاده از سایت گیگاپن برای به اشتراک گذاشتن عکس های پانوراما، شما موافقت خود را با قوانین زیر اعلام می نمایید:

- شما مسئول محافظت از رمز عبور خود هستید، بنابراین شما مسئول هرگونه فعالیتی هستید که با استفاده از حساب کاربری شما صورت گیرد.

- شما فقط مسئول رفتار خودتان هستید و همچنین مسئول محتوایی که شما برروی سایت گیگاپن ثبت می کنید، آپلود می کنید، و یا می فرستید.

- شما متوجه هستید که ممکن است برروی سایت اشتراک گیگاپن محتوای قابل اعتراض وجود داشته باشد، و متوجه هستید و موافقید که ما حق این را داریم که هر محتوایی که صلاح می بینیم را از سایت حذف کنیم، یا دسترسی به آنرا محدود کنیم.

- اگر شما زیر 13 سال سن دارید، باید با نظارت مستقیم والدین یا سرپرست خود از این سایت استفاده کنید. برای تمامی افراد زیر 18 سال ایمیلی که ثبت می شود باید ایمیل والد یا سرپرست آنها باشد.

- ما در حال بررسی راه های جدید برای به اشتراک گذاشتن عکس های پانوراما هستیم. با آپلود و انتشار کارهای خود برروی سایت گیگاپن، شما به ما اجازه می دهید تا در آینده کارهای شما را، داخل یا خارج این سایت، در معرض دید عموم قرار دهیم – برای مثال ممکن است ما یک تکنولوژی جدید برای مشاهده عکس ها بوجود آوریم، یا راههایی برای ادغام آنها با سایت های دیگر برای تشویق کاوش در عکس های پانوراما پیدا کنیم. هر کاری که از طرف ما صورت بگیرد، به هرحال ما همیشه نام مالک عکس را اعلام خواهیم کرد و حق تالیف آنرا حفظ خواهیم نمود.

- ما حق این را داریم که دسترسی به سایت را محدود کنیم.

- ما حق این را داریم که قوانین ذکر شده را هر زمان که صلاح دانستیم تغییر دهیم. اگر این قوانین را به شکل خاصی تغییر دادیم، ما تلاشمان را می کنیم که از طریق ایمیل به شما اطلاع دهیم.

منبع: Gigapan: Terms of Service

۱۷ دی ۱۳۸۷

رادیوی عمومی ملی (NPR) عکس های گیگاپن را جاسازی می کند

با تشکر از Ron Schott برای اشاره به این مطلب که رادیوی عمومی ملی چند عکس گیگاپن را برای اولین بار برای یک روایت آنلاین جاسازی کرده است:

Murals Depict Power of Law and Justice

هنگامی که من و همسرم در مورد این مطلب شنیدیم، به این فکر کردیم که "نقاشی های دیواری مورد بسیار مناسبی برای گیگاپن هستند. ما باید با آنها تماس بگیریم و قانعشان کنیم که از گیگاپن استفاده کنند." مطمئنا قبلا اینکار را انجام داده اند.


این مطلب ترجمه ای است از مطلب NPR embeds Gigapans از وبلاگ گیگاپن که در تاریخ 6 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

عکس های گیگاپن از مراسم سوگند ریاست جمهوری

سلام بر همگی،

این یک پیغام است از طرف Gigapan Systems به همه شما. مراسم سوگند ریاست جمهوری 2009 یک اتفاق تاریخی است که باید توسط عکس های گیگاپن ثبت شود، و Gigapan Systems تلاش می کند که در آنجا با بهترین شرایط حضور داشته باشد. آنها به دنبال افرادی از جامعه گیگاپن هستند تا در آنجا حضور پیدا کنند و با هم هماهنگ شوند. بنابراین، اگر شما هم قصد دارید در آنجا عکس های گیگاپن بگیرید، لطفا برای هماهنگی به آنها ایمیل بزنید: customerservice@gigapansystems.com

با تشکر،

illah


این مطلب ترجمه ای است از مطلب Inauguration Gigapans از وبلاگ گیگاپن که در تاریخ 6 ژانویه 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۱۴ دی ۱۳۸۷

برترین روایت تکنولوژی در تایمز آنلاین انگلیس

بسیار خوشحال کننده است— مجله تایمز هر سال معروفترین روایات تکنولوژی آنلاین را منتشر می کند. امسال، ما در لیست آنها هستیم— و در واقع گیگاپن رتبه اول را کسب کرده است.

با تشکر از Randy Sargent برای کشف این موضوع:

http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/article5415040.ece

این مطلب ترجمه ای است از مطلب Top tech story at the UK Times online از وبلاگ گیگاپن که در تاریخ 2 ژانویه 2009  توسط ILLAH منتشر گردیده است.