۱۱ آبان ۱۳۸۷

گیگاپن چیست؟

گیگاپن معرفی:

گیگاپن جدیدترین بخش از پروژه Global Connection است که هدف آن نزدیکتر کردن مردم جهان به یکدیگر و شناختن سیاره ای است که در آن زندگی می کنیم. گیگاپن به ما کمک می کند که با استفاده از عکس ها به مردم و جوامع مختلف نزدیکتر شویم، عکس هایی با جزئیات زیاد که خود جایی برای گشت و گذار و جایی برای کشف کردن چیزهای جدید هستند و می توانند باعث شگفتی ما شوند. با استفاده از گیگاپن مردم جهان می توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و دیگران را در آن سهیم کنند.

توسعه گیگاپن در سه قسمت صورت می گیرد:

1. پایه ای خودکار که به شما اجازه می دهد با دوربین دیجیتال معمولی خود عکس های پانوراما (با وضوح گیگاپیکسلی یا فراتر از آن) بگیرید. (عکس)

2. برنامه ای برای ساختن عکس های پانوراما با وضوح بسیار بالا.

3. و در آخر سایتی برای به اشتراک گذاشتن عکس ها که به شما امکاناتی مانند گردش در عکس ها و نظر دادن ارائه می دهد. هرگونه عکس پانوراما می تواند برروی سایت قرار گیرد و شما ملزم به استفاده از پایه ی گیگاپن نیستید.

گیگاپن علاوه بر کارهای فردی، با برخی سازمان ها مانند The World نیز همکاری دارد. گیگاپن امیدوار است که این تکنولوژی به شناخت مردم از جوامع و فرهنگ های گوناگون کمک کند و همچنین در زمینه های آموزشی استفاده گردد.

تیم گیگاپن:

1. دانشگاه کارنگی ملون (CMU)

2. مرکز تحقیقات ناسا

3. گوگل

4. Rich LeGrand

5. شرکت DeepLocal

حامیان طرح: گوگل، دانشگاه کارنگی ملون، و بخش IRG ناسا

جالب است بدانید که یکی از مسئولان اصلی گیگاپن illah Nourbakhsh یک ایرانی است.

منبع: سایت گیگاپن

ترجمه، تهیه و تنظیم از: گیگاپن فارسی

هیچ نظری موجود نیست: