۱۳ آبان ۱۳۸۷

مراحل کار با گیگاپن

گالری دنیا، عکس گیگاپن

در مطلب گذشته توضیح دادیم که گیگاپن چیست. حال وقت آن رسیده که مراحل کار با گیگاپن را توضیح دهیم.

در کل کار با گیگاپن را می توان به 4 قسمت تقسیم نمود:

1. سیاحت کنید

همین الان شما می توانید سفر خود را در عکس های گیگاپن شروع کنید و در آنها به اکتشاف بپردازید، فقط کافی است به سایت گیگاپن بروید و به مشاهده عکس ها بپردازید، شما به راحتی می توانید در عکس ها زوم کنید و چیزهای جدیدی پیدا کنید که امکان دارد عکاس آن هم از آنها بی خبر باشد. (جدیدترین عکس های گیگاپن - معروفترین عکس های گیگاپن)

2. کشف کنید!

به محض اینکه در سایت گیگاپن ثبت نام کنید می توانید به اکتشاف بپردازید، اما چگونه؟ شاید بپرسید فرق این مرحله با سیاحت چیست. پس از ثبت نام در گیگاپن شما می توانید یافته های خود را ثبت کنید (با snapshot ها) و آنها را به اشتراک بگذارید، و می توانید نظرات خود را در مورد عکس ها یا snapshot های دیگران بیان کنید.

عکس گیگاپن از پارک ملت

3. خلق کنید

پایه ی رباتیک گیگاپن به شما اجازه می دهد که با استفاده از دوربین ساده دیجیتال خود عکس ها گیگاپیکسلی بگیرید، اگر مایلید در این مورد اطلاعات به روز داشته باشید سری به سایت GigapanSystems بزنید.

استفاده از پایه ی گیگاپن تنها یکی از راههای خلق عکس های گیگاپن است، اگر شما دوربین مناسب و سه پایه دارید با کمی تمرین و کسب تجربه می توانید عکس های گیگاپن خلق کنید.

4. به اشتراک بگذارید

اگر در سایت گیگاپن ثبت نام کرده اید، پس از خلق عکس های گیگاپن (پانوراما های بالای 50 مگاپیکسل) می توانید آنها را برروی سایت آپلود کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. برای آپلود عکس ها، گیگاپن برنامه ای به نام GigaPan Uploader دارد که پس از ثبت نام می توانید آنرا به صورت رایگان دانلود و استفاده کنید.

______________________________________

منبع: the gigapan process

ترجمه و تهیه مطالب از: گیگاپن فارسی

هیچ نظری موجود نیست: