۷ خرداد ۱۳۸۸

ویژگی جدید: فرستادن پیام

همانطور که بعضی از شما متوجه شده اید، ما در هفتۀ گذشته به آرامی شروع کردیم به تست ویژگی جدید فرستادن و دریافت پیام که الان فعال شده است. به "My Home" بروید و به دنبال تب "My Messages" بگردید، در این قسمت می توانید برای کاربران گیگاپن پیام بفرستید و پیام های دریافتی خود را مشاهده کنید. با تشکر از Miriam از تیم مهندسی برای این ویژگی جدید. لذت ببرید!

_______________________________

مطلب بالا ترجمه ای است از مطلب New Feature: Messaging از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 27 می 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۵ خرداد ۱۳۸۸

سحابی شاه‌تخته

نمیشه این رو در وبلاگ ننوشت. Rob Nijlaan یک عکس بسیار زیبا، و قابل کاوش از تلسکوپ هابل پست کرده است. لذت ببرید!

_______________________________

مطلب بالا ترجمه ای است از مطلب Carina Nebula از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 26 می 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸

شروع دومین سال کارگاه FOFS

فردا ما دومین سال از کارگاه Fine Outreach for Science را در پیتسبورگ پنسیلوانیا آغاز خواهیم کرد. امسال خیلی هیجان انگیز است، شش نفر شرکت کننده از سال قبل به همراه بیست و چهار شرکت کننده جدید از میان دانشمندان و روزنامه نگاران در سطح جهانی شرکت خواهند کرد، که آموزشهای جامعی در رابطه با تمام زوایای مربوط به تولید و انتشار گیگاپن خواهند دید. برای خوشگذرانی بعضی از عکس های پانورامایی که دانشمندان ما در طول سال گذشته گرفته اند را مشاهده کنید.

_______________________________

مطلب بالا ترجمه ای است از مطلب Let the FOFS year 2 workshop begin از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 20 می 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۸

کارنگی ملون، روز فارغ التحصیلی

به لطف همکاری Randy Sergent و Jeff Baker بهترین پانوراما گیگاپن مراسم فارغ التحصیلی گرفته شده است: اینجا ببینید. دوربین G10 کانن، دوربین بسیار خوبی برای این منظور بوده، و دوستان ما در گیگاپن سیستمز به نکاتی  در مورد گرفتن اینگونه عکس های پانوراما در جایی که جمعیت زیاد است اشاره کرده اند:

ایده ها و نکاتی برای گرفتن عکس های روز فارغ التحصیلی

ثابت کردن حرکت - تمام صحنه و جمعیت را عکسبرداری کنید، سپس قسمت هایی را که در آنها حرکت وجود داشته دوباره عکسبرداری کنید تا این عکس ها را در مرحلۀ پُست پروداکشن (پس از تولید) به عکس پانورامای نهایی اضافه کنید.

تمرین، تمرین، تمرین - گیگاپن اپیک خود را آماده کنید و قبل از اینکه مراسم فارغ اتحصیلی شروع شود یک عکس آزمایشی از محل خالی مراسم بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز درست است.

موقعیت شما خیلی مهم است - بسته به اطرافتان، سه پایۀ دوربین را جائی بگذارید که بالای جمعیت باشد تا تمام صحنه به خوبی در عکس باشد.

white balance دوربین را بر روی یکی از حالات daylight (نور روز)، cloudy (ابری)، tungsten (تنگستن)، یا fluorescent (لامپ مهتابی) تنظیم کنید.

باطری ها - همیشه مطمئن باشید که یک سری باطری قابل شارژِ اضافه همراهتان هست، شاید لازم شد.

و چند نکته دیگر:

. هنگام استفاده کردن از گیگاپن اپیک، زمان جابجا کردن باطری ها، سیم آنها را جدا کنید تا مطمئن شوید که اگر دکمه OK تصادفا زده شد، باطری ها خالی نمی شوند.

. باطری های قابل شارژ زمانی که برای مدتی استفاده نشوند ممکن است شارژشان کم شود، بنابراین مطمئن شوید که باطری هایی که هفته پیش شارژ کرده اید هنوز هم شارژ هستند.

_______________________________

مطلب بالا ترجمه ای است از مطلب Graduation Day, Carnegie Mellon از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 18 می 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸

صفحه گذاری برای نمایۀ کاربران!

اعلام می کنیم ... صفحه گذاری بیشتر!

با تشکر از مهندسان گیگاپن، ما به تازگی صفحۀ نمایۀ کاربران را پیشرفت دادیم که برای گیگاپنرهای معروف ما خیلی مفید است-- اضافه کردن صفحه ای جداگانه برای عکس های پانوراما و اسنپشات های آنها. بنابراین مثلا شما برای دیدن نمانۀ Kilgore هم می توانید از Id و هم از نام کاربری او استفاده کنید:

http://gigapan.org/viewProfile.php?userid=3529

و همینکار را می توانید توسط نام کاربری او هم انجام دهید:

http://gigapan.org/viewProfile.php?userid=Kilgore661

_______________________________

مطلب بالا ترجمه ای است از مطلب User Profile pagination از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 7 می 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۸

Pop City پیتسبورگ مجله گیگاپن را معرفی کرد

نوآوری های پیتسبورگ یک بخش جالب است در مجله Pop City پیتسبورگ خودمان.

اینها همه بخاطر تلاش های بی وقفۀ Dror Yaron و همکاریهای آزمایشگاه CREATE است که این امکان را به دیگران داده تا با استفاده از تکنولوژی گیگاپن داستان های خود را به شکل وسیعتری در اختیار دیگران بگذارند.

_______________________________

مطلب بالا ترجمه ای است از مطلب Pittsburgh Pop City Announced GigaPan Magazine از وبلاگ رسمی گیگاپن که در تاریخ 6 می 2009 توسط ILLAH منتشر گردیده است.